Tamamen müzisyen adayı odaklı eğitim sistemimizin özelliği, şu anda dünyada da yeni yeni yaygınlaşmaya başlamış olan en verimli eğitim sistemi olması.

Yaygın olan ezber ve anlamadan inanmaya yönelik müzik ve enstrüman eğitiminin tamamen karşısında olan bu sistemde tüm konular, “sebep – sonuç” ilişkilendirmeleri ve birbiri üzerine konan temellerle en doğru ve en akılda kalıcı şekilde işleniyor. Bunun sonucunda hem çok daha kısa bir sürede öğrenim gerçekleşmiş oluyor hem de öğrenilen bilginin unutulmasının önüne geçilebiliyor.

Bas Fakültesi’nden çıkan bir müzisyenin enstrümanı ve müzik ile ilgili hiçbir eksiğinin olmaması ve eğitiminin sonrasındaki müzik hayatını tamamen isteğine göre, keyif aldığı tarz üzerine şekillendirmesine olanak tanıyan bu yöntem tamamen müzisyen adaylarımızın en hızlı ve sağlam şekilde gelişimlerini  sağlıyor.

En Sağlıklı Eğitim

Rekonstrüktif Teknik Mimarisi” olarak adlandırdığımız bir başka sistem ise belli bir süredir bas gitar çalan, ancak kişisel veya yanlış öğretim nedeniyle yanlış duruş ve tekniği olan müzisyenlerin hatalı olan bilgi ve tekniklerini düzeltmek üzerine uygulanan bir yöntem. Bu yöntem sayesinde gelecekte yanlış ve hatalı duruşlar nedeniyle oluşabilecek sağlık problemlerinin %100 olarak önüne geçiyoruz

“Nasıl Bir Bas Gitaristim?”

Şeffaflık İlkemiz doğrultusunda, tüm müzisyen adaylarımızın eğitimlerinin her noktasında, ne yönde ilerledikleri, gelişim değerlendirmeleri, hatta yaptıkları egzersizlerin hangi yönde onları geliştirdiğine kadar sınırsız bilgi ile donatılması en büyük artılarımızdan biri. Böylece, herkes kendi gelişimini görmenin mutluluğunu yaşıyor.

Sahne Hayattır

Türkiye’deki tek, dünyadaki sayılı  müzisyen sahnesi üzerine eğitim veren kurumlardan biri olmanın mutluluğunu 12 yıldır yaşıyoruz. Müzisyenliğe geçen müzisyen adaylarımızın albümlerini, sahnelerini, şovlarını keyifle ve gururla izliyoruz. Sahne derslerimizde bazen ünlü isimler de bizlere eşlik ediyor.

Vakit Kaybına Sıfır Tolerans

En hızlı ve vakit kaybına fırsat tanımadan öğrenim için derslerin akış şeklini ve dersler harici asistanlarımız ile ücretsiz olarak dilediğiniz çalışmayı yapma imkanını müzisyen adaylarımızın hizmetine sunduk. Seviyeye göre atanan asistanlarımız, sizlere bas gitar ile ilgili her konuda yardımcı olacaklar.

Bilgi Paylaştıkça Artar

Bas Fakültesi’nin en önemli özelliklerinden biri de tüm müzisyen adaylarını, ileride bas eğitmeni olmalarına imkan tanıyacak şekildeyetiştiriyor olması. Ayrıca bas gitar eğitimin düzgün ve sağlıklı bir biçimde verilmesi için sosyal sorumluluk kapsamında uyguladığımız “Eğitimci Eğitim Seminerleri” ve yine özel olarak hazırlanmış olan “Bas Eğitmenliği Eğitimi” sınıfımız da Bas Fakültesi’ni farklı kılan sebeplerden.

12