Bizi arayın! 0 535 567 90 19|iletisim@basfakultesi.com

Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları

Bas Fakültesi’ne nasıl ulaşabilirim?

Kadıköy Altıyol‘da bulunan boğa heykelinden tram vay yolunu takip ederek içeri girilir. Sağ taraftaki 2. sokaktan (Serasker Caddesi – Yapı Kredi’nin sokağı) sapılır. Soldaki 2. han kapısından girilir (Yadigar Han No: 120) Bas Fakültesi 2. katta bulunmaktadır.


Özel araç ile gelmeyi tercih edenler için alt ve yan sokaklarda muhtelif otoparklar bulunmaktadır.

Toplu taşıma tercih edecekler için Kadıköy Metrosu veya Kadıköy’e giden herhangi bir otobüs hattı (özellikle Altıyol’dan geçenler) oldukça yakın olacaktır.

Bas Fakültesi’ne nasıl kayıt olabilirim?

Bas Fakültesi kaliteli ve sürdürülebilir eğitimini en iyi şekilde devam ettirmek amacıyla sadece belirli dönemlerde kontenjan açığı olduğunda müzisyen adayı alımı yapmaktadır. Eğitim kalitesi ve adil imkanları sağlamak için 25 müzisyen adayı ile sınırlı bir kontenjanımız vardır.

Yeni alımlar olacağı zaman veya herhangi bir kontenjan açılması durumunda internet sitemiz olan www.basfakultesi.com ve google, facebook gibi mecralar üzerinden duyurular yapılmakta, daha sonra da başvurulara sırasıyla dönerek mülakatlarımızı gerçekleştiriyoruz.

Daha ayrıntılı bilgi için iletisim@basfakultesi.com adresine sorularınızı iletebilirsiniz.

Müzisyen adayları sınavla mı alınıyor?

Başvuru yapan adaylarımız kesinlikle bir sınavdan geçirilmiyor. Sadece karşılıklı birbirimizi tanımamız amaçlı bir mülakatımız oluyor. Bu mülakatın amacı iste müzisyen adayına neler kazandırabileceğimizi belirlemek. Sınav ile alım yapmamamızın bir sebebi de her seviyedenbas gitarist vve bas gitarist adayına açık bir eğitim kurumu oluşumuz. Ayrıca eğitim sistemimizin vizyonunda sınav ile bilginin ölçülebileceğine dair bir inancımız bulunmamakta. Bize göre bilginin tek ölçütü ne kadar işe yarar kullanıldığı…

Bas Fakültesi’ne kayıt olma şartları neler?

Gerçekten bas gitarist olmayı istemeniz dışında hiç bir şartımız yok 🙂  Sadece eğer 18 yaşını doldurmadıysanız veliniz ile birlikte başvurmanız gerekiyor. Bas Fakültesi hem müzisyen adaylarımız hem de onların aileleri ile çok büyük bir aile.

Yaşımın önemi var mı?

Bas Fakültesi’nde eğitim gören müzisyen adaylarımızın yaş aralığı 14 – 46 arasında bulunuyor şu anda. Kısacası fizyolojik olarak bas çalabilecek iskelet ve kas gelişimini tamamlamış herkese kapımız açık.

Daha önce bir müzik aleti çalmadım, yine de katılabilir miyim?

Daha önce bir enstrüman çalmış olup olmamanızın bas gitarı öğrenmek üzerinde çok bir etkisi bulunmamakta. Tüm müzik aletleri kendine özgü temel tutuş ve pozisyonlara sahiptir, bu nedenle ister birçok enstrüman çalmış olun, ister hiç dokunmamış olun; her şey ilk çalmaya başladığınız andan sonra yapacağınız doğru ve teknik öğrenim doğrultusunda gelişecektir.

Hiç müzik bilgim yok, bir etkisi olur mu?

Çoğu zaman hiç müzik bilgisi olmayanlar, daha önceki deneyimlerinde ezbere dayalı öğrenmek zorunda kalmış müzisyen adaylarımızdan daha hızlı öğrenebiliyor müziği. Kısacası ezberden bağımsız anlamaya yönelik sistemimizde şimdiye kadar hiç başarısız olmadık…

WhatsApp Whatsapp'tan Ulaşın!